Gastroskopia bezstresowa

 

Informacje o badaniu

Od grudnia 2010 roku w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego NZOZ „ARS-MED” wykonujemy gastrofiberoskopię metodą donosową („gastroskopia bezstresowa”). Gastroskopia przez nos jest innowacyjnym badaniem w naszym regionie. Jako pierwsi wprowadziliśmy ją na terenie województwa świętokrzyskiego. Badanie jest znacznie lepiej tolerowane przez pacjentów, nie wywołuje odruchów wymiotnych. Pacjent może rozmawiać w trakcie gastroskopii. Gastroskopię metodą donosową wykonujemy  supercienkim aparatem firmy Fujinon

Gastroskopia metodą przez nos, jest najbardziej komfortowym i najmniej inwazyjnym sposobem badania górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jest ona adresowana przede wszystkim do pacjentów, którzy mają bardzo silne odruchy wymiotne lub są współistniejące przyczyny, uniemożliwiające przeprowadzenie badania metodą tradycyjną.Zaprojektowany przez firmę Fujinon aparat o średnicy zaledwie 5,9 mm umożliwia wprowadzenie go poprzez nos.

Zalety badania wykonywanego przez nos:

Gastroskopia wykonywana tradycyjnymi metodami

 

Wymagane dokumenty

W celu szybszego zdiagnozowania potrzeby wykonania gastroskopii oraz oceny stanu zdrowia pacjenta prosimy naszych Pacjentów o zgłaszanie się do poradni, na ul. Słowackiego 23 (w budynku przychodni ARS-MED) wraz z następującymi wydrukowanymi i wypełnionymi dokumentami:

Icon
Gastrospiooo 43.42 KB

Download